رمز خود را فراموش کرده اید ؟

عکاسی طبیعت
عکاسی طبیعت همواره برای عکاسان آماتور تا حرفه ای و البته عموم مردم جذاب و مورد علاقه بوده است. طبیعت به دلیل برخورداری از تنوع لوکیشن و تغییرات در فصول مختلف پتانسیل بالایی برای عکاسی دارد.
گلدن تایم از نگاه عکاسان حرفه ای موقعیتی عالی برای ثبت عکسهای جذاب و خارق العاده است. این زمان ویژه به ساعت طلائی و یا ساعات جادویی هم معروف است که کمک می کند نورپردازی ملایم و طبیعی بروی سوژه ها داشته باشید.
عکاسی معماری
عکاسی معماری یکی از شاخه های جذاب برای علاقمندان به هنر معماری و ابنیه تاریخی است. برای تهیه عکسهای حرفه ای باید ضمن برخوردار از تجهیزات مناسب در ترکیب بندی و استفاده از نور مناسب هم تسلط داشته باشید.
عکاسی پانوراما
عکاسی پانوراما تکنیکی کاربردی برای نشان دادن مناظر یا فضاهای داخلی عریض در قالب یک عکس است. تکنیک پانوراما شامل دو بخش: عکسبرداری متوالی از یک صحنه و ساخت عکس یکپارچه توسط نرم افزارهای مربوطه است.
ژانرهای عکاسی
ژانرهای عکاسی به منظور تفکیک سوژه و فضای عکسها تعیین شده اند. این طبقه بندی کمک می کند تا عکاسان بتوانند با توجه به علاقه مندی خود در شاخه اختصاصی عکاسی فعالیت کنند.
تراز سفیدی در عکاسی
تراز سفیدی یا وایت بالانس عکس یکی از موضوعات بسیار مهم در فرآیند عکاسی دیجیتال است. وایت بالانس تعیین کننده دمای عکس بوده و تاثیر زیادی بروی ثبت صحیح رنگها در هر عکسی است.
تجهیزات عکاسی لنداسکیپ
تجهیزات عکاسی منظره یکی از فاکتورهای مهم برای فعالیت حرفه ای در ژانر عکاسی لنداسکیپ است. عکاسی لنداسکیپ را با تجهیزات معمول هم می توان دنبال کرد، اما برای حرفه ای شدن باید تجهیزات کاملی داشته باشید.
فایل خام عکس، یکی از فرمت‌های عکسهای دیجیتال است که در عکاسی حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فایل‌ها حاوی اطلاعات و جزئیات بالاتری نسبت به سایر فرمت های عکس هستند.
لنزهای عکاسی
لنزهای عکاسی یکی از تاثیرگذارترین  عوامل برای ثبت عکسهای با کیفیت در هر ژانری هستند. لنزهای مختلفی با کاربرد در شاخه های مختلف عکاسی تولید شده که در این مطلب به معرفی آنها پرداخته ام.
عکاسی ماکرو
عکاسی ماکرو (Macro Photography) عکاسی نمای نزدیک از سوژهای بسیار کوچک است که باعث بزرگنمایی چندین برابری سوژه ها می شود. یکی از کاربردهای تکنیک ماکرو در عکاسی از طبیعت است.
عکاسی پرتره
عکاسی پرتره را شاید بتوان یکی از جذاب‌ترین سبک های عکاسی معرفی کرد. به همین دلیل است که علاقمندان این ژانر هیجان زیادی برای یادگیری تکنیک ها و روش های نورپردازی و ویرایش عکسهای پرتره دارند.
عکس شارپ
عکس شارپ یکی از فاکتورهای عکاسی حرفه ای است و در میان هنرمندان عکاس پرطرفدار است. برای تهیه عکسهایی شارپ لازم است نکات ظریف اما مهمی را رعایت کنید که در این مطلب به آن پرداخته ام.
بالا